niedziela, 11 lipca 2010

Eleison Comments 156; 10 Lipiec 2010

Editor's Corner

Na rzecz tego tygodniowych nowych prenumeratorów, ponownie zamieszczam link (z oficjalnej strony internetowej Francuskiego Dystryktu Bractwa) do zdjęć ze święceń w Econe 29 czerwca, gdzie wszyscy czterej biskupi Bractwa wzięli udział:

http://www.laportelatine.org/communication/presse/2010/ordinat2010/procession/proc.php

Innym pozytywnym aspektem tego publicznego wystąpienia jest to, że o ile byłem w stanie powiedzieć, nie spowodowało to żadnych "fal" w mediach. Moje poszukiwania wciągu tygodnia nie przyniosły niczego, w każdym w żadnym wydarzeniu. Chociaż osobiście jestem zdania, że nawet "zła prasa" jest wciąż prasą, to na pewno dobre dla Bractwa jest jeśli Bp. Williamson może powrócić do swoich obowiązków, bez martwienia się o bycie napastowanym przez media.

Do następnego tygodnia pozostaję
Wasz w Chrystusie Królu

Nicholas Wansbutter
Redaktor, Dinoscopus


Apel Dinoscopusa (trwający)

Dinoscopus jest zawsze przesyłany nieodpłatnie, dzięki uprzejmości True Restauration Press, ale jeśli chcesz, złożyć datek, który będzie wspierać ten biuletyn i który umożliwi duchownym i seminarzystom otrzymać bezpłatne egzemplarze książek biskupa Williamsona, proszę wyślij dar każdego rozmiaru na jeden z dwóch sposobów:

Pocztą, wyślij na:

True Restauration Press
6707 W 91-ty Street
Overland Park KS 66212
USA

lub

za pomocą www.paypal.com, zakładając konto, i wysyłając fundusze na truerestoration@gmail.com.

5 dolarów pozwala przesłać jedną książkę do duchownego w Stanach Zjednoczonych. 10 USD pozwala wysłać jedną książkę do duchownego poza Stanami Zjednoczonymi.

Wasze hojne dotacje wysłały do dziś 40 książek.


Użyteczność dyskusji


Wiele katolickich dusz obecnie zaniepokojonych przez trwające dyskusjie odbywających się pomiędzy Rzymem a Bractwem św Piusa X, mogłaby być nieco ponownie zapewniona, gdyby mogli usłyszeć, jak ja dwa miesiące temu, Biskup de Galarreta podając swoje powody, dla których te dyskusje powinny postępować do ich ustalonego końca (ale nie dalej). Prezentują one niewielkie niebezpieczeństwo i kilka zalet, mówi.

Po wprowadzającym spotkaniu w ostatnim październiku, dyskusje były odpowiednio w styczniu, marcu i maju tego roku. Każde spotkanie miało przed, w trakcie i po. Wcześniej, zespół czterech przedstawicieli Bractwa przedstawił czterem Rzymskim teologom deklarację Katolickiej doktryny w bieżącej sprawie, wraz z problemami poruszonymi przez przeciwną doktrynę biorącą się z Soboru Watykańskiego II. Na spotkaniu, Rzymianie udzielili swoich odpowiedzi, i następująca ustna dyskusja jest rejestrowana. Następnie, Bractwo sporządziło pisemne podsumowanie zarejestrowanej dyskusji. Do tej pory tylko liturgia i wolność religijna zostały omówione, ale Biskup przewiduje wszystkie dalsze niezbędne rozmowach zostaną zakończone do wiosny przyszłego roku.

W ocenianiu tych dyskusji, rozróżnia on pomiędzy samym fakt ich miejsca, a ich zawartością. Co do ich treści, mówi, że zespół FSSPX jest rozczarowany ustnymi dyskusjami, ponieważ, jak powiedział mi inny członek zespołu: "Brakuje im teologicznej precyzji. Dwie linie myślenia, które nie mogą się spotkać, tworzą nie dialog, ale raczej dwa monologi. Jednak, Rzymianie są dla nas mili, więc spotkania nie są tak bardzo gorzkie. Mówimy, co myślimy. Nie mamy złudzeń". Ale Biskup mówi, że pisemne produkt dyskusji z przed i po spotkaniach będą stanowić cenną dokumentację rozgraniczenia Katolickiej prawdy od Soborowego błędu, i dla śledzenia najnowszej ewolucji tego błędu. "Od czasów Jana Pawła II stał się bardziej subtelny", mówi.

Co do samego faktu dyskusji, Biskup widzi kilka dodatkowych korzyści. Po pierwsze, jest to dobre dla Rzymian by poznali przedstawicieli Bractwa, i odwrotnie - taki kontakt może wyciąć dużo więcej ukochanych przez Diabła dymu i luster. Biskup nie widzie wielkiego niebezpieczeństwa w kontakcie, ponieważ ci właśnie Rzymianie nie są przewrotni, jak mówi, i to jest jasne, skąd przybywają i dokąd chcą iść. Po drugie, sam fakt, że Rzym na najwyższym poziomie poważnie dyskutuje doktrynę Bractwa daje Bractwu kredyt w oczach wielu główno nurtowych księży dobrej woli, w przeciwnym razie niedostępnych dla Tradycji. I po trzecie, niektóre z najlepszych mózgów Rzymu czasami są zatrzymywane w ich ścieżkach poprzez stare argumenty na nowo przedstawione przez Bractwo. Innymi słowy Katolicka prawdy może być tylko początkiem, ale to jest początek, do narzucenia się jeszcze raz.

Drodzy Czytelnicy, miejmy cierpliwość i bezgraniczne zaufanie do Opatrzności Bożej - w końcu to jego Kościół! I módlmy się do Matki Bożej o utrzymania w każdym z nas miłość do tej Prawdy, która jedyna może uratować nasze dusze, a bez której Katolicki Autorytet nigdy nie może zostać przywrócony.

Kyrie eleison.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz