niedziela, 25 lipca 2010

Eleison Comments 158; 24 Lipiec 2010

Editor's Corner

Nic nowego do zakomunikowania w tym tygodniu. Cieszcie się kolumną Jego Ekscelencji.

Do następnego tygodnia pozostaję
Wasz w Chrystusie Królu

Nicholas Wansbutter
Redaktor, Dinoscopus

Apel Dinoscopusa (trwający)

Dinoscopus jest zawsze przesyłany nieodpłatnie, dzięki uprzejmości True Restauration Press, ale jeśli chcesz, złożyć datek, który będzie wspierać ten biuletyn i który umożliwi duchownym i seminarzystom otrzymać bezpłatne egzemplarze książek biskupa Williamsona, proszę wyślij dar każdego rozmiaru na jeden z dwóch sposobów:

Pocztą, wyślij na:

True Restauration Press
6707 W 91-ty Street
Overland Park KS 66212
USA

lub

za pomocą www.paypal.com, zakładając konto, i wysyłając fundusze na truerestoration@gmail.com.

5 dolarów pozwala przesłać jedną książkę do duchownego w Stanach Zjednoczonych. 10 USD pozwala wysłać jedną książkę do duchownego poza Stanami Zjednoczonymi.

Wasze hojne dotacje wysłały do dziś 40 książek.


"Uniwersytecka" PustyniaKilka lat temu, gdy napisałem, że dziewczęta nie powinny iść na uniwersytet, a wielu czytelników było zaszokowanych. Ale kiedy słucham dziś młodego profesora, który niedawno spędził sześć lat nauczając Literatury Angielskiej w angielskim "uniwersytecie" (nie to samo, co prawdziwy uniwersytet!), wydaje się, że powinienem dodać, że chłopcy również nie powinni iść. Albo powinni co najmniej bardzo mocno pomyśleć przed wyjazdem, i ich rodzice powinni pomyśleć bardzo mocno, nim zapłacą kosztowne opłaty. Tu, uporządkowane, jest to, co Profesor zauważył, to, co widzi, jako tego przyczyny, i to, co widzi, jako lekarstwa.

Na "uniwersytecie", gdzie uczył, zauważył, brak pogoni za prawdą, ani edukacji w prawdzie. "Język jest grą niezależną od rzeczywistości, tworzącym swoje własne artefaktów. Studenci mają poczuć, że wszystko jest względne, nie istnieją żadne normy, wartości, ani moralne ramy ani moralne odniesienia. Nauki są zakażone ewolucjonizmem, które przeciwstawia "naukę" religii. "Ludzkość" jest degradowana przez Freudowską interpretację czyniącą wszystko skoncentrowanym na s-x. Profesorowie mówią studentom, by mieli s-x życie, ponieważ "to jest dla nich dobre". Te "uniwersytety" reklamują swoje życie nocne, i prawie chwalą grzech przeciwko naturze. Są całkowicie s-xualizowani.

"Jeśli chodzi o profesorów, wielu uznaje, że istnieje głęboki problem, ale nadal wielu kontynuuje grać w grę. Są one Marksizujące, jeśli nie Marksistowskie. Uczą, że wszelka władza jest dusząca, wszystkie tradycje ciemiężą. Ewolucja rządzi. Jeśli chodzi o studentów, wielu więcej z nich niż można by pomyśleć, tęskni za czymś, ale oni już nie oczekują od ich "uniwersytetu" prawdy. Jeśli chcą "Stopień naukowy", to tylko by dostać pracę, a jeśli poszukują dobrych "Stopieni naukowych", to tylko po to by dostać lepiej płatną pracę. Rzadko będą omawiać idee. "

Jakie są więc PRZYCZYNY, że uniwersytety zamienione zostały w taki czysto utylitarny procesor informacji by służyć ustalonemu systemowi? Profesor mówi: "Podstawową przyczyną jest utrata Boga, w wyniku kilku wieków wojny z Wcieleniem. Zatem edukacja nie oznacza dostarczenia prawdy i moralności, by żyć, ale raczej rozwój własnego potencjału by być innym i lepszym niż ktokolwiek inny. W pustkę pozostawioną przez Prawdę wchodzi pop kultura i Szkoła Frankfurcka, z ich wyzwoleniem od wszelkiego autorytetu. W pustkę pozostawioną przez Boga wchodzi państwo, które widzi "uniwersytety" jako źródło technokratów i inżynierów. Absoluty są poza zainteresowaniami, z wyjątkiem jednego: absolutnego sceptycyzmu".

Co do środków zaradczych Profesor mówi: "Te "uniwersytety" trudno wydostać z pułapki w którą wpadły. Nauczyć się czegoś naprawdę przydatnego chłopcu jest lepiej w domu, lub rozmawiając z kapłanami lub udając się na ustronie. Wierni katolicy muszą robić rzeczy dla siebie, i złączeni razem by odbudować własne instytucje, zaczynając może od szkół letnich. Przedmioty humanistyczne muszą być przywrócone, ponieważ dotyczą podstaw ludzkiego istnienia, co jest słuszne, dobre i prawdziwe. Naturalne nauki, właściwe i pochodne, muszą pozostać drugorzędnymi. Nie mogą mieć pierwszeństwa Nauk Humanistycznych. Niech rodzice wysyłają swoich chłopców do tych "uniwersytetów", aby dostali pracę, ale nie by dowiedzieli się czegoś naprawdę przydatnego. "

"Utrata Boga" - wszystko jest powiedziane.

Kyrie eleison.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz