wtorek, 17 sierpnia 2010

Eleison Comments 161; 14 Sierpień 2010

Editor's Corner

Jego Ekscelencja jest w Stanach Zjednoczonych Ameryki w tym tygodniu, i optymistycznie, w połączeniu z jego podróżą w ostatnim tygodniu, oznacza to pewien powrót do aktywnej służby. Jeśli ktoś z naszych czytelników z kaplic tak błogosławionych by przyjąć Jego Ekscelencję zrobi zdjęcia, proszę przesłać je na dinoscopus@gmail.com i może będziemy mogli załączyć je w przyszłotygodniowym "Kąciku redaktora".

Do następnego tygodnia pozostaję
Wasz w Chrystusie Królu

Nicholas Wansbutter
Redaktor, Dinoscopus


Apel Dinoscopusa (trwający)

Dinoscopus jest zawsze przesyłany nieodpłatnie, dzięki uprzejmości True Restauration Press, ale jeśli chcesz, złożyć datek, który będzie wspierać ten biuletyn i który umożliwi duchownym i seminarzystom otrzymać bezpłatne egzemplarze książek biskupa Williamsona, proszę wyślij dar każdego rozmiaru na jeden z dwóch sposobów:

Pocztą, wyślij na:

True Restauration Press
6707 W 91-ty Street
Overland Park KS 66212
USA

lub

za pomocą www.paypal.com, zakładając konto, i wysyłając fundusze na truerestoration@gmail.com.

5 dolarów pozwala przesłać jedną książkę do duchownego w Stanach Zjednoczonych. 10 USD pozwala wysłać jedną książkę do duchownego poza Stanami Zjednoczonymi.

Wasze hojne dotacje wysłały do dziś 40 książek.

Pustynne Środki zaradcze II


Dlaczego nowoczesne "uniwersytety" są prawdziwymi śmietnikami lub odpadkami "demokracji"? Ponieważ w "demokracji" każdy musi być równy, nikt nie może wydawać się lepszy. Ale posiadanie tytułu naukowego czyni kogoś lepszym. Tak więc, każdy musi mieć dyplom. Ale mowy nie ma, że wszyscy chłopcy mają umysły lub zamiłowanie do książek by uzyskać dyplom. Zatem "uniwersytety" będą musiały być bardzo uproszczone, i "tytuły naukowe" rozszerzone na wszystkie rodzaje głupich tematów, dopóki każdy chłopiec będzie mógł uzyskać "tytuł naukowy", nawet jeśli nie będzie wart papieru na którym jest napisany. Dzisiejszy "uniwersytecki" system jest "całkowicie fikcyjny", mówi amerykański przyjaciel i profesor, który zna go od wewnątrz.

Co jest źródłem tej nowoczesnej głupoty? Po raz kolejny, bezbożność. Wszystkie dusze są absolutnie równe przed Bogiem, na wieczność, zanim Jego sąd zasiadł na śmierci, który jest wszystkim co ma znaczenie, ale są one nierówne pod każdym względem przed ludźmi, w tym krótkim życiu, w społeczeństwie ludzkim. To dlatego, że Bóg daje swoje dary bardzo nierówno, tak więc, wszyscy ludzie są współzależni i muszą dbać jeden o drugiego. W związku z czysto ludzkimi "stopniami naukowymi" jako takie nie czynią nikogo lepszym przed Bogiem, ale tylko przed głupawymi ludźmi, którzy usunęli Boga z rachunku. Rodzice, którzy biorą pod uwagę Boga będzie zatem lekceważyć "demokrację", "równość", "uniwersytety" i "tytuły naukowe".

Ich główną troską będzie uformować ich chłopców w rzeczywistości, tak by mogli dostać się do rzeczywistego Nieba prawdziwego Boga, zwracając mało uwagi na nierealność świata walącego się w gruzy wszędzie wokół nich. Pierwsze pytanie do rodziców: jakie dary Bóg dał temu naszemu chłopcu, zupełnie inne, nawet wobec naszych pozostałych chłopców? Do czego nakłania? Boże dary dla niego będzie wskazywać na wolę Bożą wobec niego. Oczywiście większość chłopców jest bardziej uzdolnionych do bezpośredniej pracy niż do książek. Ponadto G.K. Chesterton raz ciekawie powiedział, że aby poszukiwać mistrzostwa w dowolnej domenie materiału, np. drewna lub metalu, jest praktyka w rzeczywistości. Wtedy oczywiście pozwólcie chłopcu iść do technikum i nauczyć się prawdziwych umiejętności, aby stać się, na przykład, dobrym stolarzem czy hydraulikiem lub elektrykiem lub mechanikiem. Albo ma chłopiec wujka z farmy? Wysłać go tam. Obchodzenie się ze zwierzętami jest główną szkoła w rzeczywistości!

Aby nauczyć się rzeczywistości, pozwólcie mu unikać "tytułów naukowych". Dzisiejsi pracodawcy mogą nadal wymagać "stopni naukowych", ale jutrzejsi będzie wkrótce mówić: "Spędziłeś trzy lata marnując pieniądze rodziców lub powiększając duży dług, tylko by nauczyć się pić i rzucać frisbee oraz wygłupiać się z dziewczynami? Nie interesujesz mnie!" Wręcz przeciwnie, jeśli oprócz umiejętności praktycznych chłopiec nauczył się w domu uczciwości i ciężkiej pracy, będzie mógł zrobić więcej niż tylko uczciwe życie. Na jego usługi będzie znaczny popyt w świecie załamującym się w ruinę nierealnych wartości.

Odnośnie dziewczyn, pozwólcie im poznać domowe realia cały czas, jak szycie, gotowanie, konserwowanie, muzyka, sztuka, w skrócie wszystko, co wprowadza radość do życia w domu, ale przede wszystkim do gotowania. Świat mogą upaść w gruzy, może robić, cokolwiek zechce, ale droga do serca mężczyzny nadal będzie wiodła przez żołądek. To mówi mężczyzna!

Kyrie eleison.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz